Fotbalový životopis

První zkušenosti s trénováním jsem poznal v sezóně 1995/96, kdy jsem v Nespekách trénoval dorost. V průběhu této sezóny jsem v Příbrami absolvoval několik seminářů a získal trenérskou licenci UEFA B. Ovšem svou trenérskou kariéru jsem zahájil o pár let později, přesněji řečeno na podzim roku 2000, když jsem přivedl svého syna na první trénink. Od té doby se trénování stalo součástí mého života a postupně jsem prošel všemi mládežnickými kategoriemi od mladší přípravky až po starší dorost.

Prvním výraznějším mezníkem v mé trenérské práci byl rok 2010. Toho času jsme hráli s kategorií U15  špičku krajské soutěže a společně s Kunicemi jsme bojovali o postup do krajského přeboru. I když se to tenkrát nepovedlo, tak shodou okolností ve stejné sezóně postoupil kunický dorost do Krajského přeboru Středočeského kraje a protože v našem klubu nebyla odpovídající soutěž, tak jsem společně s většinou hráčů, které jsem tu dobu trénoval, přestoupil do klubu TJ Kunice.

V Kunicích jsem trénoval celkem sedm sezón. Zpočátku jsem vedl mladší dorost, potom jednu sezónu starší dorost a poslední dva soutěžní ročníky jsem se vrátil do kategorie přípravek. Po většinu času jsem v klubu působil i jako sekretář mládeže a od roku 2014 i jako Sportovní ředitel klubu. V červnu roku 2014 jsem též úspěšně absolvoval závěrečné zkoušky trenérské UEFA A licence.

V roce 2017 jsem ukončil své krásné období v Kunicích s vidinou, že si po 17-ti letech od trénování trochu odpočinu. Odpočíval jsem celý měsíc, a aniž bych to plánoval, tak v srpnu 2017 jsem začal vypomáhat u mužstva starší přípravky v místě svého bydliště v Nespekách.

V mém případě je trénování mládeže něco jako „droga“ a musím přiznat, že mě velmi motivují ty viditelné výsledky, které u malých dětí přicházejí velmi rychle. Možná i právě proto, jsem se začal nespecké přípravce věnovat naplno a rád bych tu pomyslnou hranicí možností posunul zas o kousek dál.

Od jara 2018 bych, krom své trenérské práce v klubu, rád předával své zkušenosti i formou individuálních a skupinových tréninků. Pevně věřím, že těm, kteří o to mají skutečně zájem, dokáži nabídnout ještě lepší podmínky a výrazněji se tak podílet na jejich fotbalovém růstu.